Zamek Bobolice

Bobolice i Mirów – zamki, które warto odwiedzić

Jura Krakowsko Częstochowska to doskonałe miejsce nie tylko dla wspinaczy skałkowych. Ciekawe trasy znajdą tu również rowerzyści. Muszę przyznać, że trochę spuchłem na tych ciągłych podjazdach. Jednak z górki też było. A że pogoda dopisała i nie spieszyło nam się zbytnio, wycieczka do zamków Bobolice i Mirów była bardzo udana.

Dolina Bobru

Dolina Bobru i Perła Zachodu

Jeśli masz w planach odwiedzenie Jeleniej Góry, mam dla Ciebie fajny pomysł na spacer. Dolina Bobru to doskonałe miejsce zarówno na wycieczkę pieszą jak i na krótka przejażdżkę rowerem. My z Agą wybraliśmy się piechotą, przy okazji zahaczając o „Grzybek”, czyli wieżę widokową na wzgórzu Krzywoustego.

Geopark Dawna kopalnia Babina

Geopark Łuk Mużakowa – jedna z lubuskich pereł

W myśl starego powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie.” postanowiłem jedną z wypraw weekendowych spędzić w lubuskiem. Za cel podroży wybrałem sobie Geopark Łuk Mużakowa a konkretnie znajdujący się w Parku Krajobrazowym Łuk Mużakowa. Obiekt powstały na terenach dawnej kopalni węgla Babina.  W geoparku byłem już kiedyś służbowo ale nie miałem wtedy czasu, żeby cieszyć …

Geopark Łuk Mużakowa – jedna z lubuskich pereł Przeczytaj

Pin It on Pinterest

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!