Inscenizacja batalistyczna walk o Wał Pomorski

Ostatni weekend stycznia miał zdecydowanie militarno-historyczny charakter. W sobotę odwiedziliśmy Skansen Fortyfikacji Czerwieńsk. Uczestniczyliśmy tam w imprezie z okazji rocznicy przełamania Linii Odry. W niedzielę natomiast wybraliśmy się e okolice Międzyrzecza. Odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony. Tam mieliśmy okazję zobaczyć inscenizację batalistyczną walk o Wał Pomorski. Została ona doskonale przygotowana w Muzeum Fortyfikacji w Pniewie. 

Inscenizacja batalistyczna „na bogato”

Widowisko przyciągnęło tłumy, co nie dziwi. Do Pniewa zjechało bowiem ponad dwustu rekonstruktorów z całej Polski. 

 Inscenizacji batalistyczna walk o Wał Pomorski
Inscenizacji walk o Wał Pomorski

W akcji można było zobaczyć czołg T-34, a także inne pojazdy zrekonstruowane przez pasjonatów. Widzowie mogli również usłyszeć fachowy komentarz, który mocno pomagał w oglądaniu inscenizacji. Mówiono o charakterze walk i żołnierzach biorących w nich udział.

Inscenizacja batalistyczna - Czołg T-34 w akcji
Inscenizacja batalistyczna – Czołg T-34 w akcji

W czasie imprezy przegotowano dwie inscenizacje. Ta późniejsza miała pokazać, jak wyglądały walki o MRU. My jednak nie zostaliśmy w Pniewie do końca. Wybraliśmy się na zwiedzanie „dzikich” obiektów. Byliśmy w kilku bunkrach, między innymi w Grupie Warownej Schill. Jednak o tym w kolejnym wpisie. 

Międzyrzecki Rejon Umocniony – warto zobaczyć

Kolejny już raz zachęcam do odwiedzenia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To perełka na skalę światową i doskonałe miejsce na weekendowy wypad.

Podobał Ci się wpis? Postaw mi wirtualną kawę.
A jeśli spotkamy się na szlaku, ja na pewno się zrewanżuję 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Inscenizacja walk o Wał Pomorski – galeria zdjęć

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top