Ostatni weekend stycznia miał dla nas zdecydowanie militarno – historyczny charakter. W sobotę Skansen Fortyfikacji Czerwieńsk i rocznica przełamania Linii Odry a w niedzielę Międzyrzecki Rejon Umocniony i inscenizacja batalistyczna walk o Wał Pomorski, która została przygotowana w Muzeum Fortyfikacji w Pniewie.

Inscenizacja batalistyczna „na bogato”

Widowisko przyciągnęło tłumy, co nie dziwi. Do Pniewa zjechało bowiem ponad dwustu rekonstruktorów z całej Polski.

 Inscenizacji batalistyczna walk o Wał Pomorski
Inscenizacji walk o Wał Pomorski

W akcji można było zobaczyć czołg T-34 a także inne pojazdy zrekonstruowane przez pasjonatów. Widzowie mogli również usłyszeć fachowy komentarz, który mocno pomagał w oglądaniu inscenizacji. Mówiono o charakterze walk i żołnierzach biorących w nich udział.

Inscenizacja batalistyczna - Czołg T-34 w akcji
Inscenizacja batalistyczna – Czołg T-34 w akcji

W czasie imprezy przegotowano dwie inscenizacje. Ta późniejsza miała pokazać jak wyglądały walki o MRU. My jednak nie zostaliśmy w Pniewie do końca. Wybraliśmy się na zwiedzanie „dzikich” obiektów. Byliśmy w kilku bunkrach, między innymi w Grupie Warownej Schill. Ale o tym w kolejnym wpisie.

Międzyrzecki Rejon Umocniony – warto zobaczyć

Kolejny już raz zachęcam do odwiedzenia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To perełka na skalę światową i doskonałe miejsce na weekendowy wypad.

Tymczasem zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z inscenizacji walk o Wał Pomorski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top