Wycieczki do Chin – co warto zwiedzić?

Artykuł sponsorowany.

Chiny to ogromny kraj, który słynie z bogatej kultury już od tysięcy lat. To właśnie tam narodziło się wiele zwyczajów do dziś kultywowanych na całym świecie. Obecnie Chiny są też potężną gospodarką i mogą pochwalić się dużymi, nowoczesnymi miastami. Jakich zabytków podczas wycieczki do Chin nie możesz ominąć? Czy warto wziąć udział w wycieczce objazdowej po Państwie Środka?

Najważniejsze zabytki Chin

Chiny są ogromnym państwem, dlatego na ich terenie znaleźć można tysiące ciekawych atrakcji. Do najważniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczki po tym kraju, należy zaliczyć:

  • Zakazane Miasto w Pekinie – przez wieki była to siedziba 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Na terenie całego kompleksu znajduje się aż 980 obiektów. To jedna z największych budowli królewskich na świecie, a co więcej, do jej budowy wykorzystano głównie naturalne drewno,
  • Wielki Mur Chiński – o tej atrakcji wie prawie każdy. Konstrukcja ta jest widoczna z kosmosu. Liczy aż 21 tysięcy kilometrów długości i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jeden z siedmiu nowych cudów świata,
  • Szanghaj – to ogromna metropolia z charakterystycznymi wieżowcami. To tam mieści się drugi najwyższy budynek na świecie, czyli Shanghai Tower. Miasto zadziwia zwłaszcza nocą, kiedy rozjaśniają je miliony świateł,
  • tarasy ryżowe Smoczego Grzbietu – to prawdziwy przyrodniczy cud. Tarasy mieszczą się na kolejnych poziomach stromego zbocza, tworząc swego rodzaju schody. Każdy z nich jest wypełniony wodą, z której wyrasta ryż. Obszar ten prezentuje się niesamowicie niezależnie od pory roku,
  • Armia Terakotowa – to jedne z najpopularniejszych posągów na świecie. Kolekcja obejmuje aż 7,5 egzemplarzy w samych Chinach,
  • Wisząca Świątynia Xuan Kong Si – to kompleks świątyni w formie pawilonów zawieszonych na wysokości 50 m nad ziemią. Poruszanie się po nim jest możliwe z użyciem kładek i mostów. Cała konstrukcja została przyczepiona do skalistej ściany,
  • Klasztor Shaolin – to buddyjska świątynia, która niegdyś była niezwykle znaną i prestiżową szkołą sztuk walki. Obecnie również działa tu wiele prywatnych firm tego typu, jednak oryginalnych budynek został przekształcony w muzeum.

Wyliczenie i opisanie wszystkich atrakcji w Chinach jest praktycznie niemożliwe. Kraj ten zajmuje znaczną część całego kontynentu azjatyckiego, a jego bogata historia i kultura sprawiają, że wciąż pozostały tam obiekty wybudowane tysiące lat temu.

Wycieczki do Chin

Wycieczki do Chin – Naturalne atrakcje

W Chinach można podziwiać też symbol tego kraju, czyli pandy. Najwięcej z nich znajduje się w Rezerwacie Pandy Wielkiej w Syczuanie. Obiekt ten dąży do odbudowania znikającej populacji tych czarno-białych misiów.

W Państwie Środka powszechnie uprawia się nie tylko ryż, lecz także herbatę. Zwłaszcza w Hangzhou można zobaczyć rozległe plantacje, na których rośnie ta aromatyczna roślina. Znajduje się tam również muzeum herbaty, w którym dowiesz się więcej o jej historii i metodach parzenia.

W Chinach leży również pustynia Gobi. Jest to jedna z największych pustyń świata, oferująca niezwykłe krajobrazy, od wysokich wydm po skaliste formacje. Jest także ważnym stanowiskiem archeologicznym, gdzie odkryto wiele skamieniałości dinozaurów.

Swego rodzaju atrakcją jest też samo położenie Chin. Kraj ten znajduje się w kilku strefach klimatycznych, dlatego w trakcie długiej wycieczki objazdowej można spotkać się z temperaturami o różnicy nawet kilkudziesięciu stopni. Zmiany te widać także w lokalnej roślinności. Na dłuższe przejazdy po tym kraju warto więc zaopatrzyć się w ubrania letnie i zimowe. Temperatury zmieniają się bowiem bardzo dynamicznie, zwłaszcza ze względu na znaczną wysokość wielu obszarów Chin.

Czy warto zdecydować się na wycieczkę objazdową po Chinach?

Chiny nie są typowym kurortem, jak np. greckie wyspy czy Bułgaria. To ogromny kraj, który ma co prawda dostęp do morza, jednak nie kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem. W trakcie wycieczki do Chin znacznie lepiej jest więc postawić na zwiedzanie – zwłaszcza że zabytków wartych zobaczenia są tam tysiące. Aby zobaczyć jak najwięcej miejsc w krótkim czasie, warto zdecydować się na objazdówkę.

Wycieczki objazdowe po Chinach pozwalają na odwiedzenie co najmniej kilku najważniejszych miast. To sposób na zwiedzenie licznych świątyni, nowoczesnych budynków w Pekinie i Szanghaju, a także zapoznanie się z lokalną przyrodą. Takie wyjazdy można zorganizować na własną rękę, choć bywa to trudne. Chiny są bowiem państwem, w którym większość osób nie mówi po angielsku.

Niektóre biura podróży oferują więc zorganizowane wyjazdy do Chin. To kompleksowo zaplanowane wycieczki, w trakcie których nie trzeba martwić się dodatkowymi formalnościami czy koniecznością dogadywania się z lokalnymi mieszkańcami. Wyjazdy do Pekinu czy innych dużych chińskich miast z pomocą biura podróży są łatwiejsze i wygodniejsze. Wszystkie najważniejsze opłaty uiszcza się jeszcze przed wycieczką. W trakcie podróży wystarczy cieszyć się wakacjami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top