Spakuj się na wycieczkę w jeden plecak. Poznaj sprawdzone triki

Artykuł sponsorowany.

Weekendowy city break, krótka wycieczka za miasto czy podróż w rodzinne strony – mogą przydać Ci się wygodne ubrania. Pozwolą w pełni wykorzystać wolny czas, nie ograniczając swobody Twoich ruchów.

Ekonomicznie, praktycznie i z głową

Jeśli jesteś miłośnikiem zarówno krótszych, jak i dłuższych wypadów, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność pakowania się. Podróże kształcą. Udowodniają również, jak niewiele rzeczy i ubrań może przydać Ci się podczas weekendowych i kilkudniowych wycieczek.

W zależności od wybranego środka transportu będziesz ograniczony liczbą bagażu. O ile w przypadku przemieszania się samochodem nie będzie to stanowić większego problemu, o tyle podczas lotu samolotem już tak. Dlatego warto zaplanować zawartość naszej walizki i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Jak spakować plecak

Wybierając się na krótką wycieczkę, jesteś w stanie zapakować się do jednego plecaka. To nie tylko praktyczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Nie będziesz musiał płacić za dodatkowy bagaż na lotnisku i być ograniczony ciężką walizką. Wystarczy jedynie dobrze się spakować!

Pakowanie plecaka – o tym warto pamiętać

Krótkie wycieczki mają wiele zalet. W danym miejscu zobaczysz to, na czym najbardziej będzie Ci zależeć. Nie musisz brać wielu dni wolnego, a jednak zmiana otoczenia i środowiska pozwoli na odpoczynek. Jeśli wybierasz się na pobyt do trzech nocy, ograniczenie zbędnego bagażu nie powinno być większym problemem.

Warto zacząć od stworzenia listy rzeczy do zabrania. Następnie zbierz w jednym miejscu wszystkie przedmioty, które chcesz zabrać ze sobą. Być może jesteś w stanie z któregoś z nich zrezygnować? Pakowanie zacznij od najmniej potrzebnych rzeczy, które dasz na sam spód plecaka. Pamiętaj o wykorzystaniu przestrzeni, np. w środek butów możesz włożyć skarpetki czy bieliznę w foliowej reklamówce.

Twoje ubrania zajmą mało miejsca, jeśli je zwiniesz i zrolujesz. Spakuj tyle T-shirtów, by każdego dnia założyć świeży i mieć jeden na zapas. To samo dotyczy bielizny. Podczas wyjazdów przydać się mogą również kurtki przeciwdeszczowe, bluzy z kapturem męskie i wygodne spodnie dresowe oraz jeansy.

Bluza z kapturem na pieszą wycieczkę

Stwórz zestawy na każdy dzień wyjazdu

Przed wyjazdem warto pomyśleć o stworzeniu zestawów na każdy dzień. Pozwoli Ci to ocenić, czy planujesz zabrać ze sobą odpowiednią ilość rzeczy. W zależności od miejsca, do którego się wybierasz, warto wziąć pod uwagę potencjalnie zmienną pogodę. Dlatego może przydać się dodatkowa para butów, składany parasol czy okulary przeciwsłoneczne.

Zadanie będzie ułatwione, jeśli planujesz wyjazd do kraju, w którym aktualnie panują wyższe temperatury. Na lotnisko możesz zabrać ze sobą dodatkowo sweter męski, który założysz pod bluzę od dresów lub przewiążesz w pasie. Przyda się również wygodna nerka, która początkowo może posłużyć Ci jako kosmetyczka. Po przyjeździe wykorzystasz ją do noszenia przy sobie dokumentów, telefonu czy portfela.

Krótka wycieczka czy weekendowy city break mogą być dla Ciebie niesamowitą przygodą. Warto przygotować się na wyjazd i zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Spakowane do plecaka w odpowiedni sposób pozwolą na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top