Nocleg w Tatrach zimą? Sprawdź, dlaczego warto zafundować sobie taki wyjazd

Polskie Tatry to naturalny kierunek zimowych podróży – i to nie tylko z punktu widzenia osób uprawiających narciarstwo czy jeżdżących na snowboardzie. Zakopane i okoliczne miejscowości przyciągają również turystów, którzy chcą poczuć niepowtarzalny klimat regionu, szczególnie ujmujący właśnie w okresie zimowym. Rozważasz zarezerwowanie noclegów w Tatrach zimą? Zebraliśmy kilka argumentów, które powinny skłonić Cię do zrealizowania tego planu.

Mnóstwo zimowych atrakcji

Zima pod Tatrami to wymarzony scenariusz dla każdego, kto kocha aktywność na śniegu. Region Zakopanego oferuje najlepsze w Polsce ośrodki narciarskie, na czele z Kasprowym Wierchem, z którego przy dobrych warunkach można zjechać do samych Kuźnic. Jest to absolutnie najdłuższa trasa w naszym kraju.

Nieprzypadkowo to właśnie pod Tatry ciągnie najwięcej narciarzy i snowboardzistów, nie tylko w okresie ferii, ale też na samym początku i tuż pod koniec sezonu.

Nie jeździsz na nartach? I tak znajdziesz różne aktywności dla siebie i swoich bliskich – zwłaszcza, jeśli mieszkacie w regionie Polski, w którym opady śniegu zdarzają się sporadycznie.

Szlaki dostępne nie tylko dla doświadczonych taterników

Tak, zimą nadal można korzystać z tatrzańskich szlaków, o ile nie występuje na nich zagrożenie lawinowe. W okresie dobrej pogody śmiało można się wybrać np. do jednej z tatrzańskich dolin (Kościeliskiej, Chochołowskiej), co nie wymaga ani żelaznej kondycji, ani dużego doświadczenia, ani nawet specjalistycznego sprzętu. Jest to świetna forma aktywności dla całej rodziny.

Tatry zimą - Dolina Kościeliska
Tatry zimą – Dolina Kościeliska

Niepowtarzalny klimat zimowego Podhala

Trudno jest opisać ten klimat, natomiast każdy, kto miał okazję być w polskich górach w okresie zimowym doskonale wie, co mamy na myśli. Mnóstwo śniegu, zapach grillowanego oscypka i mięsiw, ciepło bijące z góralskich karczm, a to wszystko z bajecznym widokiem na ośnieżone szczyty Tatr – trudno o bardziej klimatyczną scenerię, prawda?

Duży wybór atrakcyjnych ofert pobytowych

Podczas gdy nad morzem czy na Mazurach zima jest niemal martwym okresem, to w Tatrach sezon turystyczny trwa w najlepsze. Dzięki temu o wiele łatwiej można znaleźć atrakcyjne oferty pobytowe, w tym dostępne na każdą kieszeń, ze śniadaniami lub pełnym wyżywieniem.

Szczególnie polecamy zarezerwować pobyt w dobrej klasy hotelu ze strefą SPA, najlepiej położonym blisko Zakopanego (niekoniecznie w samym mieście) i najważniejszych atrakcji turystycznych regionu. Konkretną rekomendację znajdziesz w dalszej części artykułu.

Przysłop Miętusi - Tatry zimą
Przysłop Miętusi – Tatry zimą

Termy!

Od kilku dobrych lat wielką atrakcją regionu, z której szczególnie chętnie korzystamy zimą, są kompleksy basenowe zasilane wodą termalną. Mówimy tutaj o okazałych, nowoczesnych obiektach, w których świetnie bawić będą się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Co ważne, baseny termalne są wypełnione naturalnie ciepłą wodą o zbawiennym wpływie na ludzki organizm, wykorzystywaną w terapii licznych problemów zdrowotnych, doskonale relaksującą, kojącą nadszarpnięte nerwy. Jeśli więc czujesz, że musisz szybko i efektywnie odpocząć, to już teraz zacznij rozglądać się za korzystnymi noclegami w Tatrach zimą. Mamy gotową propozycję, którą z pewnością warto wziąć pod uwagę.

Nocleg w Tatrach zimą: znaleźliśmy bardzo korzystną ofertę

Zimowe pobyty pod Tatrami, zwłaszcza w dobrej klasy hotelu, kojarzą się z atrakcją raczej dla osób z grubszymi portfelami. Mamy zatem ciekawą opcję dla każdego, kto dysponuje ograniczonym budżetem. Przejrzeliśmy oferty popularnych hoteli na Podhalu i jedna z nich przykuła naszą uwagę.

Noclegi w Tatrach

Chodzi o ofertę „Zima w górach” przygotowaną przez Hotel Eco Tatry w Kościelisku. W ramach tej oferty otrzymasz pobyt w bardzo atrakcyjnej cenie, która obejmuje także m.in. pełne wyżywienie, nielimitowane wejście do strefy SPA czy bezpłatny dostęp do sali rekreacyjnej.

Ze szczegółami tej bardzo korzystnej oferty możesz się zapoznać na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/.

Artykuł partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top