Niezapomniane wakacje we Francji – praktyczne porady

Artykuł sponsorowany.

Francja to kraj bogatej historii, kultury, sztuki, pięknych zabytków i wyjątkowych lokalizacji, zarówno tych bardziej, jak i mniej turystycznych. Wyjeżdżając do tego państwa warto więc zobaczyć jak najwięcej, posmakować lokalnych potraw, odwiedzić interesujące obiekty, a przede wszystkim aktywnie wypocząć i oderwać się od codziennych spraw. Aby tak się stało, warto dobrze zaplanować każdy punkt podróży, dzięki czemu już na miejscu nie będziemy musieli zastanawiać się, co robimy w dalszej kolejności. 

Wakacje we Francji – jak zaplanować?

Niezapomniane wakacje we Francji - praktyczne porady

Do Francji można wybrać się nie tylko w ramach wakacyjnego urlopu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się krótkie, kilkudniowe wycieczki jak city breaki. Jeśli chodzi z kolei o dłuższe wakacje, możliwości jest naprawdę wiele. Tylko od nas zależy to, z której zechcemy skorzystać. Okres jesienno-zimowy sprzyja planowaniu podróży, tym bardziej, że każdy taki wyjazd warto przemyśleć z odpowiednim, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Możemy wówczas liczyć na szerszą ofertę połączeń lotniczych, noclegów, biletów wstępu, ubezpieczeń itd. A to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Tania podróż do Francji – o czym pamiętać i gdzie się wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jakie miejsca odwiedzić we Francji, aby spędzić niezapomniane wakacje? Jeśli jest to nasz pierwszy pobyt w tym kraju, oczywistym wyborem będzie Paryż, który zachwyca dużą liczbą wyjątkowych atrakcji. Wieża Eiffla, Ogród Luksemburski, Luwr – to tylko kilka z wielu miejsc, które zasługują na odwiedzenie. Wśród równie atrakcyjnych miast wymienia się m.in. Lyon, Nantes, Bordeaux, Marsylię, a także magiczne Lazurowe Wybrzeże. Chcąc zwiedzać z niskim budżetem, najlepszym rozwiązaniem będzie podróżować mniej turystycznymi trasami, jadać w restauracjach nieco oddalonych od centrum miasta, ale również korzystać z licznych rabatów, programów lojalnościowych czy wybierać obiekty, które można zwiedzać za darmo. Ponadto, po większości dużych francuskich miast można przemieszczać się komunikacją zbiorową lub pieszo. Dzięki temu będziesz w stanie dostrzec o wiele więcej i to za symboliczne kwoty.   

Gdzie szukać biletów lotniczych do Francji i nie tylko? 

Niezapomniane wakacje we Francji - praktyczne porady

Organizując podróż do Francji najlepszym wyborem, jeśli chodzi o transport, jest oczywiście samolot. Obecnie bilety lotnicze w najniższych cenach na rynku są dostępne w pełni online. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. W praktyce jednak, tani bilet na samolot to nie wszystko. Warto od razu zarezerwować nocleg, np. w korzystnych cenowo pakietach z lotem, ale też pomyśleć o tak ważnych kwestiach jak zakup ubezpieczenia podróżnego. 

Francja to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków podróży. Zarówno jeśli chodzi o dłuższy urlop wakacyjny, jak i krótkie, weekendowe wycieczki. Nie powinno to dziwić, ponieważ niemal każdy z nas jest w stanie szybko i sprawnie zorganizować podróż do tego kraju. Podpowiadamy, jak zaplanować taką wyprawę, jeżeli zależy nam na odwiedzeniu wyjątkowych miejsc, a jednocześnie zaoszczędzeniu pieniędzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top