Mazury poza sezonem — co zobaczyć, jak odpocząć

Artykuł sponsorowany.

Im słońce jest niżej i szybciej robi się ciemno, tym mniej ciągnie nas do wody. A ta kojarzy się głównie ze słońcem i ciepłem. To błąd, bo region Mazur ma również po sezonie sporo do zaoferowania. Stolica Mazur, czyli Giżycko to liczne atrakcje do zwiedzenia. Pomysłów na aktywności w plenerze w okolicy też nie zabraknie. A po wysiłku przychodzi czas na hotel SPA na Mazurach.

Mazury na każdą pogodę

Pogody podczas urlopu nie da się sobie zarezerwować, ale dobry hotel SPA na Mazurach już tak, a to może być dobry punkt wyjścia do urlopu poza sezonem. To w SPA zwalczymy stres związany z codziennym życiem i zregenerujemy ciało po intensywnym dniu. Szczególnie tym który spędziliśmy aktywnie. Żeglarstwo  funkcjonuje cały rok, o czym wiedzą wielbiciele bojerów, czyli żeglarstwa lodowego. Zamarznięte jezioro to też atrakcja dla łyżwiarzy. Jednak w oczekiwaniu na styczniowy lód można skorzystać z innych atrakcji Mazur.

Rower i kajak to jesienne atrakcje, z których chętnie korzystają wielbiciele przyrody. Poza sezonem nie trzeba obawiać się tłumów na szlakach i akwenach. Ciekawą trasą dla rowerzystów, ale też turystów spragnionych pieszych wycieczek po okolicy będzie 5-kilometrowy szlak z Giżycka do Wilkasów. Prowadzi on nad jeziorem Niegocin. Co warto robić, gdy za oknem gorsza aura?

Atrakcje w Giżycku i okolicy

Jedną z giżyckich atrakcji jest niewątpliwie wieża ciśnień, w której znajduje się punkt widokowy oraz muzeum. Wieża znajduje się na wysokości 162 m n.p.m.. Jest tu przytulna kawiarnia, a samo muzeum przybliża zwiedzającym dawne życie mieszkańców tego regionu. Giżycko to również słynny średniowieczny Zamek Krzyżacki. Eksponaty w nim zebrane przedstawiają kulturę i historię regionu. To głownie rzemiosło, dzieła sztuki czy archiwalia, portrety arystokratów, monety, pieczęcie oraz rzeźby.

Jeśli tylko nie pada koniecznie zobaczyć trzeba Twierdzę Boyen. Znajduje się w wąskim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno. Zbudowana została jako umocnienie zamykające od wschodu dostęp do ówczesnego państwa pruskiego. Wybudowana formie gwiazdy w latach 1844-1856 stanowiła istotny obiekt strategiczny Prus.

Odpoczynek na poza sezonem – hotel SPA na Mazurach idealnym pomysłem

Mazury poza sezonem już od dawna są otwarte na turystów, tworząc bogatą bazę noclegową. Wpoza sezonem tym też ofertę hoteli z zapleczem strefy wellness & spa. Nie tylko kobiety, bo mężczyźni coraz częściej również zainteresowani są wyjazdami okolicznościowymi z możliwością skorzystania z takiej formy regeneracji ciała i umysłu. Basen, sauna, jacuzzi, a do tego relaksujący masaż to chętnie wybierany sposób na spędzenie rocznicy, walentynek czy dnia kobiet przez pary. Mazury to idealne miejsce na połączenie aktywnego wypoczynku na wodzie, w lesie czy rowerze z noclegiem w luksusowym, a jednocześnie kameralnym hotelu, w którym można porozpieszczać podniebienie wykwintną regionalną kuchnią, a ciału zaserwować odprężające czy odmładzające zabiegi. Hotel SPA na Mazurach to więc pomysł dla każdego.

Biorąc pod uwagę, że Mazury sławne są nie tylko w naszym kraju, ale przyciągają też turystów z zagranicy, łatwo wyobrazić sobie, że w sezonie bywa tam tłoczno. Dlatego, jeśli doskwiera nam zgiełk dużego miasta, warto rozważyć Mazury poza sezonem jako opcję na te same atrakcje bez tłoku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top