Łódź jakiej nie znałeś. Co warto zobaczyć?

Artykuł sponsorowany.

Nie jest tajemnicą, że Łódź nie przypomina żadnego innego miasta w Europie, jeśli nie na całym świecie. Żadne inne miasto nie doświadczyło takich zawirowań w tak krótkim czasie. Dziś historyczne zabytki i miejsca turystyczne, które przyciągają turystów z Polski i nie tylko, są fundamentem, na którym Łódź pisze swoją historię.

Niesamowite atrakcje w Łodzi — sprawdź kilka propozycji

Wybierając się do Łodzi koniecznością okazuje się zobaczenie słynnej ulicy Piotrkowskiej. Jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic, jaką możemy znaleźć w Europie. Charakteryzuje się długością wynoszącą ponad 4 km. Znajdziemy tam wiele ciekawych restauracji, sklepów oraz punktów usługowych. Ulica Piotrkowska przed laty chętnie i skutecznie skupiła mieszkańców. To tam tętniło życie i tam najchętniej i najczęściej wybierano się po pracy.

Łódzkie murale to kolejna atrakcja, której nie można przegapić, będąc w Łodzi. Miasto to posiada naprawdę bogaty zbiór murali oraz instalacji artystycznych. To właśnie w Łodzi podziwiać można najwyższy mural w Polsce, który znajduje się na wieżowcu na osiedlu Manhattan. Na ścianie budynku przedstawiony został Geralt, czyli główny bohater sagi „Wiedźmin” spod pióra Andrzeja Sapkowskiego.

Wyjątkowe miejsca w Łodzi to również Pasaż Róży. Inaczej mówi się na to lusterkowe podwórko. Na uwagę zasługuje również instalacja składająca się z 260 płyt gresowych. Przeniesiono na nie aż dwa obrazy autorstwa Wojciecha Siódmiaka. Są to: Narodziny Dnia oraz Dupa Tuwima.

Łódź - ulica Piotrkowska

Hotel Andel’s jest miejscem, w którym można poczuć się niczym bohater filmu „Ziemia Obiecana”. Hotel ten oferuje pobyt w przestronnej, świetnie wyposażonej, ciche, a jednocześnie nowoczesnej przestrzeni. 
Bardzo często turystyczną uwagę przykuwa także Hotel Stare Kino, który oferuje nocleg z Marylin Monroe czy Charlie Chaplinem. Apartamenty urządzone są w klimacie kultowych filmów. Dekoracje były projektowane wraz z kreatywnymi architektami, profesjonalistami znającymi się na swoim fachu. Nic więc dziwnego, że hotel ten zapisał się już w niejednym ludzkim wspomnieniu. Więcej ciekawych pomysłów znajdziesz tutaj: maluchynamapie.pl

Hotel w Łodzi — jaki nocleg wybrać w centrum Łodzi?

Dobry hotel w centrum miasta bardzo często jest dla turystów prawdziwym wybawieniem. Każdy turysta, chcący odwiedzić Łódź centrum, usytuowany nieopodal hotel przyjmie z niebywałą radością. W samym centrum Łodzi można znaleźć naprawdę wyjątkowe miejsce. Jakościowy hotel oferuje klimatyzowane pokoje z niewielkim aneksem kuchennym, gdzie można zaparzyć sobie ciepłej kawy bądź herbaty.

Hotel na wysokim poziomie będzie też posiadał centrum fitness, SPA oraz inne ciekawe udogodnienia dla turystów. Najlepsze hotele w Łodzi posiadają także sale konferencyjne. Zachęcają w ten sposób do zorganizowania ciekawego szkolenia bądź konferencji na ważny temat społeczny lub biznesowy. Rewelacyjną ofertą może pochwalić się hotel https://www.loom.com.pl/.

Nie interesują Cię tanie hotele w Łodzi? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś! Decydując się na weekend spędzony w innym mieście czy na uczestnictwo w bardzo ważne biznesowej konferencji, warto zapewnić sobie i swoim towarzyszom pobyt w hotelu najwyższej jakości. Niedaleko powinien znajdować się port lotniczy Łódź, a jednocześnie centrum miasta oferujące wiele atrakcji, smaczne jedzenie w znamienitych restauracjach, jak i fantastyczne miejsca do zobaczenia. Oferty hoteli są różnorodne, dlatego warto bardzo dokładnie je sprawdzić i wybrać te najlepsze! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top