Kurtki sportowe dla zapalonego turysty – wybieramy okrycia wierzchnie na każdą porę roku

Artykuł sponsorowany.

Jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej odzieży. Dobrze dobrane ubrania turystyczne, podczas podróży chronią przed urazami w razie upadku, pomagają utrzymać temperaturę ciała, a także zapewniają ochronę między innymi przed deszczem i śniegiem.

To wszystko sprawia, że zawsze staramy się mądrze wybierać odzież na nasze eskapady, a kurtki sportowe to element, którego odpowiedni wybór jest szczególnie ważny! Czytaj dalej i dowiedz się dlaczego!

Kurtka całoroczna — czy to dobry pomysł?

Gdziekolwiek się będziesz wybierać – czy to w Polsce, czy za granicą – musisz mieć na uwadze, że warunki pogodowe oraz temperatury mogą się drastycznie zmieniać, w zależności od pory roku, jak i… pory dnia. Szczególnie jesienią i wiosną, ciepłe popołudnia bardzo szybko potrafią zmienić się w chłodne, nawet mroźne noce.

Zawsze, przed każdą mniejszą czy większą podróżą, powinieneś dokładnie zapoznać się z panującym klimatem i temperaturą w miejscu, które obrałeś jako swój cel. Natomiast odzież wierzchnia, jaką zabierzesz na wyprawę, powinna być dostosowana do panujących tam warunków, temperatury czy aktualnej pory roku.

Co prawda wielowarstwowe kurtki męskie sportowe 3 w 1, są często reklamowane jako wodo- i wiatroodporne, jednak przy cięższych warunkach pogodowych może się okazać, że to zbyt mało. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest po prostu zmienianie kurtki w zależności od pory roku, w której wybierasz się na pieszą wycieczkę.

Gdzie wybrać się na poszukiwania kurtki?

Chociaż markety czy dyskonty sportowe kuszą cenami, to jednak nie zawsze są to odpowiednie miejsca na zakupy. Zwłaszcza jeśli szukasz profesjonalnych akcesoriów i odzieży. Dlatego najlepiej na zakupy wybrać się do sklepów sportowych, które zresztą często przyciągają osoby zawodowo związane ze sportem. W takich miejscach będziesz mógł liczyć na fachową poradę, a oferowany asortyment z pewnością będzie spełniał najwyższe standardy jakości.

Oczywiście nie musisz specjalnie jechać dziesiątki kilometrów do najbliższego, profesjonalnego sklepu sportowego, jeśli taki nie znajduje się w Twojej okolicy! Zakupy możesz zrobić wygodnie w sieci. Np. sklep piłkarski https://zina.pl/odziez/kurtki posiada w swoim asortymencie kurtki piłkarskie, a wśród nich również kurtki ortalionowe, które charakteryzują się wysoką wodo- i wiatroodpornością. Kurtki te świetnie sprawdzą się podczas wiosennych i jesiennych podróży, a także w rejonach, w których pogoda zmienia się dosłownie z godziny na godzinę (np. góry).

Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów

Najważniejsze oczywiście, to dokładnie zastanowić się, na jaki sezon potrzebujesz kurtki i na jakie warunki powinna być ona odporna. Podczas wędrówek w „przejściowych okresach”, podczas których niska temperatura, wiatr i opady dają się jeszcze we znaki, najlepiej sprawdzają się kurtki membranowe. W razie braku opadów, a jedynie wietrznej pogody i chłodu, doskonałym wyborem będę również kurtki sportowe typu softshell.

Na zimę najlepsze natomiast będą kurtki w wypełnieniem z puchu naturalnego lub syntetycznego (te drugie są stanowczo lżejsze). Dobrym rozwiązaniem jest również kurtki pikowane, bezszwowe, ponieważ doskonale utrzymują ciepło.

Weź pod uwagę także takie detale jak kaptur (który musi mieć sznurek), to, czy szwy są podklejone termicznie, aby deszcz przez nie nie przeciekał i pamiętaj, że (co jest bardzo ważne) kurtka powinna mieć kieszenie. Musi być też wystarczająco luźna, żebyś mógł założyć pod nią nawet kilka warstw odzieży, a oprócz ochrony, powinna być też wygodna i niekrępująca ruchów.

1 komentarz do “Kurtki sportowe dla zapalonego turysty – wybieramy okrycia wierzchnie na każdą porę roku”

  1. Bardzo dobry wpis. Powinniśmy odpowiednio przygotować sie, jeśli chcemy uprawiać jakiś sport. Komfort to podstaw. Mamy czuć sie dobrze podczas wysiłku fizycznego, a nie męczyć sie przez źle dobrane ubrania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top