Jakie kosmetyki wybrać na wakacje? Poradnik dla osób podróżujących

Artykuł sponsorowany.

Zarówno oglądanie światowych krajobrazów, jak i wypoczynek w cieniu palm to jedne z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić na wakacjach. Często wiąże się to z zakupem nowych kosmetyków do naszej torby podróżnej, by móc się poczuć prawdziwie wyjątkowo w pełni wykorzystać słoneczne dni. Zastanawiasz się, jakie kosmetyki wybrać na wakacje? Sprawdziliśmy ofertę znanych producentów, aby pomóc Ci przygotować się do idealnego wypoczynku.

Wybierz wodoodporny podkład do twarzy

Podkład jest nieodłącznym elementem makijażu, który zazwyczaj bierzemy ze sobą na wakacje. Przed wybraniem odpowiedniego produktu warto pamiętać, że latem często towarzyszy nam pot na twarzy, dlatego dobrym wyborem jest wybór produktu wodoodpornego. Można wybrać podkład o lekkiej konsystencji, który nie wchłonie do skóry, a jedynie ja otuli.

Istnieje wiele marek, które oferują wysokiej jakości wodoodporne podkłady. Wodoodporny podkład doskonale dopasowuje się do koloru skóry dzięki delikatnej i lekkiej formule, która da nam efekt satynowego wykończenia.

Wszystkie kosmetyki potrzebne na wakacje znajdziesz na: https://ziaja.com/

Jakie kosmetyki na wakacje wybrać – krem do opalania

Krem do opalania jest bezwzględnym niezbędnikiem dla osób, które planują wypoczynek w upale. Kremy do opalania dzielimy na dwa rodzaje: fotostabilne i fotoustalalne. Te pierwsze chronią przed nadmiernymi promieniami słońca i są odporne na rozpylanie i zmywanie, z drugiej zaś strony, fotoustalalne są słabsze, ale bardziej skuteczne w opalaniu. Z biegiem czasu skóra staje się bardziej opalona, gdyż poprzez fotoustalalność oddaje i wykorzystuje promienie słoneczne.

Jakie Kosmetyki na wakacje wybrać

Jeśli planujemy dłuższy pobyt na słońcu, zdecydowanie powinniśmy zaopatrzyć się w fotostabilny krem. Krem olśniewających opalenizny powinien posiadać wysokie filtry UVA/UVB oraz anty-promieniowania, które tworzą barierę ochronną przed słońcem. Ta formuła powinna zawierać również owocowy ekstrakt Guarana, cytrynowy ekstrakt ogórka i olejek jojoba, które skutecznie nawilżają skórę, aby wyglądała zdrowo i jednocześnie była chroniona przed szkodliwymi działaniami słońca.

Zadbaj o usta

Usta są jedną z najbardziej wymagających części twarzy, które są szczególnie narażone na efekty promieniowania słonecznego. Warto zauważyć, że złuszczanie skóry ust to po prostu naturalna reakcja skóry – w przeciwieństwie do innych części twarzy, skóra ust jest wyjątkowo cienka i delikatna.

Lato to czas, w którym musimy nawilżyć i chronić usta. Przy wyborze produktu powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na jego skład. Produkt ochronny do ust powinien być wyposażony w wyjątkową i regenerującą mieszankę składników, w tym organiczny olej z kiełków pszenicy, miód i masło kakaowe, które zapobiegną utracie wody. Taki produkt będzie również dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry, co powoduje, że będzie bezpieczny w użyciu.

Mamy nadzieję, że ten przydatny poradnik pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie, jakie kosmetyki na wakacje wybrać. Dzięki temu każdy dzień będziesz mieć pięknie wyglądającą skórę i olśniewającą opaleniznę!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top