Jak zaplanować wakacje na kempingu? O tym musisz pamiętać!

Artykuł sponsorowany.

Wiele osób w młodości bywało na kempingach. To istotna część naszych wspomnień. Przeżyliśmy na nich mnóstwo wspaniałych przygód, które przywołujemy do dziś. Dlatego właśnie w dorosłości chcemy wyjeżdżać pod namiot sami, z drugą połówką, ze znajomymi czy nawet z dziećmi. Ten sposób wypoczynku podczas urlopu nadal cieszy się ogromną popularnością. Jednak przed wybraniem się na kemping musimy wyjazd odpowiednio zaplanować. O czym powinniśmy pamiętać?

Jedziesz na kemping? Dobrze to zaplanuj!

Przed wyjazdem na kemping musimy zadbać o plan wyjazdu oraz o listę rzeczy do zabrania. Jak zacząć? Na początek, gdy mamy już zarezerwowane miejsce wypoczynku, powinniśmy sprawdzić, co znajdziemy na polu namiotowym. Dobrze, by znajdowała się na nim kuchnia, jednak nie wszystkie kempingi oferują takie wyposażenie. Jeśli na wybranym przez nas polu namiotowym nie będziemy mieć dostępu do kuchni, możemy potrzebować własnej kuchenki. Różne sklepy z wyposażeniem kempingowym oferują kuchenki turystyczne.

Para na kempingu

Lista rzeczy do zabrania na kemping – namiot i materac to podstawa

Najważniejsze rzeczy do zabrania na kemping to namiot oraz materac turystyczny. W tymi pierwszym spędzimy każdą noc podczas wyjazdu. Może okazać się, że pogoda nam nie dopisze i wtedy będziemy przebywać wewnątrz także w ciągu dnia. Warto więc wybrać model namiotu dostosowany do liczby osób, która będzie w nim nocować. O ile przez jedną noc można spać w niezbyt komfortowych warunkach, tak podczas tygodniowego wyjazdu lepiej zaopatrzyć się po prostu w większy namiot. 

Na kempingu potrzebujemy także wygodnego materaca, dzięki któremu po obudzeniu będziemy pełni sił i nie będzie doskwierał nam ból pleców. Wiele osób ma problem uciekającego powietrza z materaca. Warto zaopatrzyć się w kilka jednoosobowych materacy. Dzięki temu gdy jeden ulegnie niefortunnemu uszkodzeniu, nadal będziemy mieć zapasowy materac. Nie będziemy musieli spać bezpośrednio na ziemi do końca urlopu.

Wspinacze w górach

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Na kemping zabierz ze sobą sztućce oraz naczynia. O ile metalowa łyżka czy widelec nie ulegną stłuczeniu, tak ulubiony kubek może się uszkodzić. Dlatego też warto zaopatrzyć się w emaliowany garnuszek – posłuży jako kubek, szklanka czy nawet miska. Na pewno się nie stłucze! 

Noce nad polskim morzem bywają chłodne. Dlatego do namiotu zabierz ze sobą śpiwór. Dobrze, by każda osoba miała swój własny, dzięki czemu będzie mogła się szczelnie okryć podczas spania. Przeziębienie to oczywiście ostatnie, czego chcemy podczas urlopu. A skoro już o chorobie mowa, na kemping warto zabrać podstawowe leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także plastry, wodę utlenioną i bandaż. Dobrze wyposażona apteczka samochodowa powinna być wystarczająca.

Przed wyjazdem warto również sprawdzić przewidywaną pogodę. Jednak weźmy poprawkę na to, że prognozy lubią się zmieniać z dnia na dzień. Dlatego nawet jeśli ma być gorąco, zabierzmy ze sobą jeden komplet cieplejszych ubrań. Przezorny zawsze ubezpieczony. Lepiej nie założyć ich ani razu, niż w pośpiechu kupować coś na wyjeździe.

Pamiętajmy o tym, że dobre przygotowanie do kempingu to podstawa udanego wyjazdu. Lepiej dobrze przemyśleć plan wyjazdu oraz listę potrzebnych rzeczy, by na miejscu nie okazało się, że o czymś ważnym zapomnieliśmy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top