Długi spacer z dzieckiem – co warto ze sobą zabrać?

Artykuł sponsorowany.

Długi spacer z dzieckiem to dobry sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki regularnym wyprawom do lasu, nad morze czy w góry można w prosty sposób zadbać o zdrowie, odporność i samopoczucie. Żeby zapewnić komfort sobie i dziecku, trzeba dobrze przygotować się do spaceru. Co warto zabrać ze sobą?

Wygodne buty i ubrania na każdą pogodę

Wychodząc na dłuższy spacer, w pierwszej kolejności warto zadbać o wygodę i komfort termiczny. Dobrze sprawdza się w tym przypadku ubiór „na cebulkę”. Dzięki niemu łatwo dostosować się do zmiennych warunków. Rano może być chłodno, a już w południe gorąco, wieczorem z kolei często znacznie spada temperatura. Dlatego trzeba przygotować się na każdą okoliczność.

W zależności od pory roku i pogody rodzic musi zadbać o ochronę przeciwsłoneczną w postaci kapelusza czy czapki (a także o krem z filtrem) lub o ubrania przeciwdeszczowe. Bardzo często przydatna okazuje się zapasowa para skarpet, czasami również rękawiczek. Obuwie powinno być wygodne, bezpieczne i dostosowane do pogody.

Nosidełko – komfort dla dziecka i rodzica

Nawet jeśli dziecko jest jeszcze małe, to nie powód, żeby rezygnować z dalszych spacerów bez wózka. Ciekawym rozwiązaniem jest nosidełko turystyczne dla dziecka. Zapewnia ono komfort zarówno rodzicowi, jak i maluchowi. Dzięki niemu można bez problemu udać się tam, gdzie maszerowanie z wózkiem byłoby bardzo trudne lub niemożliwe. Starsze dzieci mogą poruszać się na własnych nogach, a kiedy się zmęczą, wskoczyć do nosidła.

Miękkie nosidełka ergonomiczne są wygodną opcją na co dzień. Jednak podczas wycieczek górskich bardziej komfortowe i bezpieczniejsze są specjalnie zaprojektowane modele turystyczne. Z nimi można spokojnie wybrać się w góry i spacerować wiele godzin, podobnie jak z wygodnym plecakiem. Jeżeli potrzebne są rodzicom jedynie raz na jakiś czas, dobrym rozwiązaniem może okazać się wypożyczalnia nosidełek turystycznych. Dzięki takiej opcji można skorzystać z nosidła jedynie podczas wyjazdu. Można także po prostu wypróbować je przez kilka dni przed zakupem własnego.

Napoje i przekąski – na spacer z dzieckiem bez „paliwa” ani rusz

Żeby móc spacerować z dzieckiem przez dłuższy czas, konieczne jest zaopatrzenie się w prowiant i wodę lub inne napoje, najlepiej niesłodzone. Zimą dobrym pomysłem będzie zabranie termosu z herbatą.

Jakie przekąski sprawdzają się podczas spaceru:

  • kanapki,
  • zdrowe batony lub domowe „kulki mocy”,
  • różnego rodzaju chrupki i ciasteczka o dobrym składzie,
  • marchewki lub kalarepa, pokrojone w kawałki czy słupki,
  • twarde owoce takie jak jabłka lub kawałki owoców zapakowane w pudełeczko.

Ważne, by nie zabierać jedzenia, które łatwo może się zgnieść, roztopić w plecaku lub zepsuć w wysokiej temperaturze. Niektórzy przygotowują na dalekie spacery gorące dania w termosie obiadowym, jest to rozwiązanie, które sprawdza się, gdy wychodzimy na cały dzień, szczególnie jesienią i zimą.

Oprócz podstawowego wyposażenia warto zadbać o rzeczy takie jak plastry z opatrunkiem i płyn odkażający, a także chusteczki nawilżane, niekiedy może się przydać mapa i latarka. Im lepsze przygotowanie, tym spokojniejsza głowa. Dzięki spakowaniu niezbędnego ekwipunku spacer będzie prawdziwą przyjemnością.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top