Czy w Austrii można jechać bez winiety?

Artykuł sponsorowany.

Chcesz odkryć wszystkie uroki Austrii? Do tego kraju z powodzeniem dotrzesz samochodem. Podpowiadamy, czy zakup winiety jest konieczny i jak rozsądnie zaplanować trasę. Poznaj szczegółowe informacje, a unikniesz mandatów i spokojnie dotrzesz do celu.

System opłat drogowych w Austrii – najważniejsze informacje

Przed wycieczką do Austrii zwróć uwagę, że system opłat drogowych nie dotyczy całego kraju. Jednak dojazd do najważniejszych miast bez winiety zazwyczaj jest czasochłonny 

i wymaga podróżowania wolniejszymi drogami. Dlatego jazda autostradami to zdecydowanie lepszy wybór.

Możesz sięgnąć po tradycyjną naklejkę na szybę, lecz dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie winieta na Austrię, którą kupisz przez internet. Po zrealizowaniu transakcji numery rejestracyjne trafią do systemu, co pozwoli na możliwość swobodnej jazdy po płatnych odcinkach.

Zwróć uwagę, że Austriacy wprowadzili wysokie mandaty za jazdę bez ważnej winiety. Złamanie przepisu będzie Cię kosztować 120 euro (ok. 510 zł). Tymczasem winieta jest dosyć tania, więc to jedyne rozsądne rozwiązanie. W kolejnej sekcji poradnika przeczytasz, jak dokonać wygodnych zakupów online. Dzięki temu podróżowanie stanie się łatwe i przyjemne.

Jak szybko i bezpiecznie kupić winietę na Austrię?

Jednym z rozwiązań jest zakup winiet na stacjach benzynowych w pobliżu granicy lub w punkcie obsługi ruchu drogowego. Jednak te opcje wiążą się z postojem i oczekiwaniem w kolejkach. Ponadto tradycyjne naklejki pozostawiają na szybach nieestetyczne ślady. Możesz tego uniknąć i kupić E-winiety w bezpiecznym sklepie online. Oferta obejmuje następujące opcje:

  • Winieta na 2 miesiące – samochód osobowy do 3,5 tony;
  • Winieta na rok – samochód osobowy do 3,5 tony;
  • Winieta na 2 miesiące – motocykl.

Zapoznaj się z asortymentem i sprawdź, czy wybierasz odpowiednie rozwiązanie. Gdy winieta na Austrię trafi do Twojego koszyka, wypełnij formularz, który obejmuje numer rejestracyjny pojazdu, kraj rejestracji auta, a także datę rozpoczęcia okresu ważności winiety. Cały proces zajmie Ci tylko kilka chwil.

Planujesz dalszą podróż? Chcesz odwiedzić Budapeszt? Przeczytaj również, jak przygotować się do jazdy przez Węgry. Z naszymi wskazówkami na pewno dojedziesz do celu bez mandatów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie winiety w sklepie online?

Zanim dokonasz opłaty, upewnij się, że numer rejestracyjny w formularzu jest prawidłowy.
W przypadku tablic austriackich i niemieckich w miejscu herbu wpisz myślnik. Pamiętaj, że błędnie wypełnione dane również narażają Cię na mandat. Ponadto winietę warto kupić kilka dni przed wyjazdem, a sklep realizuje zamówienia w godzinach
8:00 – 22:00.

Możesz wybrać jedną z wygodnych metod płatności, a winietę otrzymasz do 2 godzin od złożenia zamówienia. Jednak większość transakcji upływa w ciągu 20 minut. W razie wątpliwości możesz liczyć na pomocne wskazówki prosto od ekspertów ze sklepu Ewinietki.pl. Jeśli liczysz na szybkie i bezpieczne zakupy, ten wybór będzie strzałem w dziesiątkę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top