6 zalet spędzenia wakacji nad polskim morzem

Artykuł sponsorowany.

Polskie morze cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Każdego roku przybywa tu mnóstwo osób zarówno z kraju, jak i zza granicy. Trudno się temu dziwić. Nad Bałtykiem mieści się wiele miast i miejscowości, w których można fantastycznie spędzić czas. Choć to oczywiście tylko jeden z plusów tej szczególnej lokalizacji. Przedstawiamy zalety spędzania wakacji nad morzem!

Wakacje nad Bałtykiem dla poprawy zdrowia

Nawet krótki wypad nad morze ma zbawienny wpływ na zdrowie. To zasługa powietrza z wysoką zawartością jodu, który bardzo pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną i witalność. Specyficzny mikroklimat może także poprawić kondycję psychiczną osób zmagających się obniżeniem nastroju. Czyste powietrze wolne od smogu zdecydowanie poprawia funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego. Co ważne, jeśli chodzi o miasta takie jak Sopot, wakacje mogą przyczynić się do polepszenia zdrowia, nawet gdy pogoda okaże się niesprzyjająca. Wszystko dlatego, że stężenie jodu wzrasta szczególnie podczas wietrznej, deszczowej aury!

Wyjątkowa natura oraz widoki

Bogactwo natury i krajobrazu nad Bałtykiem niezmiennie zachwyca. To w dużej mierze zasługa różnorodności w ukształtowaniu terenu. Nie brakuje tu wydm, ale też lasów iglastych! Nie można też zapomnieć o wyjątkowych, nadbałtyckich plażach. Są one naprawdę wyjątkowe! Dlaczego? Bardzo szerokie i piaszczyste zapewniają mnóstwo miejsca na komfortowy wypoczynek w gorące dni, a także okazują się idealną trasą na spacery. Niewątpliwy urok mają także nadmorskie wschody i zachody słońca. Nie można również zapomnieć o bogatej faunie i florze.

Wakacje nad polskim morzem

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych

Nad Bałtykiem nie sposób się nudzić, zwłaszcza kiedy wybierzemy się do jednego z miast turystycznych. Właściwie w każdej lokalizacji można podziwiać statki, a także zwiedzać latarnie morskie, z których rozpościerają się imponujące widoki na morze i okolicę. Na tym jednak nie koniec! Szczególne atrakcje zapewnia choćby Sopot. Niewątpliwie należy do nich najdłuższe nad Morzem Bałtyckim molo – ma aż 0,5 km długości! Ponadto zarówno w Sopocie, jak i innych miastach, odbywają się liczne imprezy. W prawie każdym większym kurorcie można też udać się do parku wodnego w razie deszczu czy niepogody. Mówiąc o zaletach Bałtyku, musimy także wspomnieć o zaletach nadmorskiej kuchni. Świeże ryby oraz pyszne gofry skusiły już niejednego turystę!

Bogata baza noclegowa 

Wybierając się na wybrzeże, właściwie zawsze znajdziemy nocleg, co wcale nie jest tak oczywiste w zagranicznych kurortach – oczywiście warto jednak zadbać o atrakcyjne miejsce wypoczynku wcześniej. Jeśli chodzi o Sopot, hotele blisko morza to zdecydowanie najlepsza opcja. Umożliwiają szybkie dotarcie do pięknej plaży, a jednocześnie najczęściej zapewniają dobry dostęp do miasta. Jeden z takich ośrodków to hotel Aqua Sopot. Znajduje się w nim wiele wygodnych, jasnych pokoi, które stanowią idealną przestrzeń do wypoczynku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Scroll to Top