Artykuł sponsorowany.
Moda i jej trendy nie omijają szerokim łukiem panów. Wręcz przeciwnie – w ostatnich latach to właśnie w obrębie mody męskiej mogliśmy doświadczyć wielu bardzo ciekawych, niestandardowych połączeń stylizacyjnych. Chociażby takich, jak mariaż stylu sportowego z półformalnym. Jego wizualizacją jest chociażby używanie czapek zimowych męskich razem z elementami garderoby, które dotąd uchodziły za na wskroś konserwatywne. Jak to zatem jest – czy czapki zimowe męskie mogą nam służyć w szerokim wachlarzu outfitów? Jakie wymagania musi wtedy spełniać taka czapka? Czy musimy wtedy rezygnować z funkcjonalności na rzecz designu? Czas odpowiedzieć na te pytania!
Męska czapka zimowa niejedno ma imię
Jak już zostało wyżej wspomniane, projektanci mody męskiej wręcz dwoją się i troją, by moda panów w jak największym stopniu odpowiadała dzisiejszym wymogom, zwłaszcza pod kątem uniwersalności i elastyczności. Cieszyć może zatem fakt, że nawet tak trudna pod tym względem moda zimowa zaczyna wypływać na szerokie wody stylizacyjnych eksperymentów. Aby jednak tak było, elementy takie jak czapka męska muszą spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim powinny prezentować krój, który można z łatwością zaimplementować do różnorodnych outfitów – bez względu na to, czy mówimy tutaj o stroju do joggingu, czy ubraniu na formalne spotkanie.
Nie bez znaczenia jest również odpowiednia kolorystyka. Nie jest tajemnicą fakt, że mężczyźni – nawet w dzisiejszych, dużo bardziej eksperymentalnych czasach – są pod tym względem nadal dość konserwatywni. I dobrze! W przypadku czapki zimowej męskiej nastawienie na stonowane barwy jest nawet bardziej niż wskazane. Ciemne kolory i szarości, które można z powodzeniem zestawić z wieloma innymi elementami garderoby, są czymś, czego właśnie o tej porze roku nam potrzeba.
Czapka męska merino – gdy codzienność wymaga konkretnych rozwiązań
Nastawienie na konkretne cechy produktu i wymagania dotyczące jasno określonych parametrów – takie elementy są bardzo dobrze znane modzie męskiej. Musi ona nie tylko spełniać względy estetyczne, ale także służyć na co dzień swoją nieprzeciętną funkcjonalnością. Panowie lubią, gdy coś dobrze odgrywa swoją rolę i jest w tym niezawodne. Są w tym celu nawet skłonni zrezygnować z pewnych benefitów emocjonalnych czy estetycznych. Czy taka może być dobra męska czapka zimowa?
Jak się okazuje – tak! I wcale nie trzeba daleko szukać, bo wystarczy zwrócić uwagę na czapkę z wełny merino męską od polskiego producenta Brubeck. Powiedzieć, że doskonale spełnia ona swoją podstawową funkcję, to jak nic nie powiedzieć. Stwierdzić, że jest ciepła, to spore niedopowiedzenie. To wręcz majstersztyk pod kątem termoregulacyjnym, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich, którzy prowadzą wysokie tempo życia.
Czapka zimowa męska utrzymująca odpowiednią temperaturę – jak to osiągnąć
Wszystko dzięki dodatkowi wełny merynosów, która to odznacza się konkretnymi właściwościami. Bazuje na tym, co dała natura – owce merynosy z Australii znane są z tego, że zamieszkują tereny charakteryzujące się bardzo dużą dobową różnicą temperatur. Człowiek miałby wówczas problem – jak się ubierać, gdy w dzień temperatura to kilkadziesiąt stopni na plusie, a nocą spada nawet poniżej zera? Odpowiedzią jest wełna merino, która doskonale izoluje od zimna, ale jednocześnie przepuszcza na zewnątrz nadmiar nagromadzonego ciepła i – jeśli jest taka konieczność – również wilgoci.
Co to oznacza w praktyce? Czapka męska merino sprawdza się w dosłownie każdych warunkach. Gdy używamy jej zimą na co dzień, świetnie chroni nas przed chłodem i wiatrem. Natomiast gdy użyjemy jej do wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu, momentalnie przetransportuje ciepło na zewnątrz, nie dopuszczając do tego, by zapocić głowę. Jeśli dołożyć do tego unikalną technologię bezszwową oraz wykonanie całości z dwuwarstwowej dzianiny, możemy być pewni, że ta czapka męska jest doskonałym rozwiązaniem na całą zimę, bez względu na wykonywane aktywności i warunki.
Nie trzeba jednak wierzyć nam na słowo – potwierdzeniem jakości czapki dla mężczyzny z Brubecka jest fakt, że korzystają z niej również ratownicy GOPR, którzy na co dzień, także zimą, muszą mierzyć się niejednokrotnie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.