Podróż do Francji – co warto zobaczyć w pobliżu Paryża?

Artykuł sponsorowany.

Planujesz podróż do Francji? Poznaj tamtejszą kulturę! Mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów na wycieczki w okolicy Paryża. Dowiedz się, co ciekawego czeka Cię na miejscu i gdzie warto się wybrać, aby miło spędzić czas.

Najszybszy środek transportu po Francji

Wybierasz się na urlop do Francji, ale nie wiesz, jakim środkiem transportu przemieszczać się po tym kraju? Polecamy Ci TGV (Train à Grande Vitesse), czyli pociąg dużej prędkości, którym dotrzesz w różne zakątki nie tylko Francji, lecz także Europy. Dobrym pomysłem będzie dojechanie do Berlina, a stamtąd przesiadka do TGV, aby szybko i na czas dotrzeć do kolejnego kraju.

Zastanawiasz się, jak wyszukać pociąg dla siebie? To nic trudnego. Sprawdź trasy TGV bilety. Znajdziesz tam informacje o pociągu oraz planowane trasy TGV. Bilety kupisz także przez internet! Dzięki temu możesz sprawnie przygotować się do wyjazdu, spakować walizki i wybrać się w podróż.

Disneyland – idealna opcja dla rodzin z dziećmi

Chociaż Paryż i jego okolice to głównie punkty historyczne, to nie brakuje wielu innego typu atrakcji. Jedną z nich jest Disneyland. Miejsce, o którym marzą dzieci i wielu dorosłych. To park rozrywki inspirowany bajkami. Klimatyczny, wręcz magiczny. Wielu turystów twierdzi, że wizyta w Disneylandzie to niesamowite przeżycie, o którym się nie zapomina.

Cały park słynie nie tylko z baśniowej stylistyki. To po prostu przestrzeń, w której można się świetnie bawić. Na każdego czeka tam wiele karuzel i różnych atrakcji! Z pewnością jeden dzień to za mało. Najlepiej wybrać się na dłużej, aby skorzystać ze wszystkiego, co oferuje Disneyland.

Podróż do Francji - atrakcje Paryża

Muzeum Lotnictwa i Astronautyki – eksponaty zachwycają każdego podróż do Francji

Dziesięć kilometrów od francuskiej stolicy znajduje się Muzeum Lotnictwa i Astronautyki. Warto się tam udać, nawet jeśli nie jest się pasjonatem statków powietrznych czy podbojów kosmicznych. Sam fakt, że to muzeum jest jednym z największych i najstarszych na świecie, robi oszałamiające wrażenie, ale dopiero eksponaty, które są w nim, zachwycają wielu turystów. W niektórych nawet budzą nowe hobby i chęć odkrywania niesamowitej historii rozwoju lotnictwa i astronautyki.

Ci, którzy są zafascynowani historią podbojów kosmicznych i powietrznych, powinni wiedzieć, że na miejscu zobaczą samoloty naddźwiękowe Concorde, amerykańskiego Boeinga 747 i europejskiego Airbusa A 380. Dodatkowo w Muzeum Lotnictwa i Astronautyki jest także umieszczona historyczna rakieta Ariane 5.

Fontainebleau – rezydencja królewska i wyjątkowy klimat – podróż do Francji

Fontainebleau to miasto położone 60 kilometrów od Paryża. Przyciąga turystów głównie wyjątkowym klimatem. Na miejscu znajduje się rezydencja królewska w Fontainebleau, zespół pałacowo-ogrodowy Vaux-le-Vicomte oraz muzeum Musée Rosa Bonheur. To jednak tylko początek atrakcji i zabytków, które można zobaczyć w tym magicznym mieście.

Do Fontainebleau warto pojechać, gdy ma się dzień wolny, a pogoda sprzyja. Najlepiej z samego rana ruszyć w podróż i spędzić wiele godzin na podziwianiu piękna architektury i chłonięciu historycznego klimatu tego niezwykłego miasta. To bardzo dobry pomysł na samodzielną wycieczkę albo na wypad z drugą połówką – długi spacer po Fontainebleau to romantyczna i niezapomniana opcja.

Beauvais z najsłynniejszą katedrą francuskiego gotyku

To miasto, które zna wielu turystów. Do Beauvais często przylatują samoloty z różnych części świata. Niestety, wielu podróżnych nie myśli o tym, aby rozejrzeć się po tym mieście, tylko od wybierają się do Paryża. W ten sposób tracą wiele miłych wspomnień i szansę na zobaczenie pięknych widoków.

Beauvais to przede wszystkim zjawiskowa katedra pw. Świętego Piotra. Słynie z niezwykłego wyglądu – w oczy rzuca się wysokie, gotyckie sklepienie, które zachwyca wielu turystów z całego świata. To widoki pozostające w pamięci na wiele lat. Piękna architektura, szesnastowieczne witraże i zegar astronomiczny – wszystko budzi podziw i skłania do zagłębienia się w historię katedry oraz całego miasta.

Pin It on Pinterest

Scroll to Top